پارامتر های مهم برای انتخاب پرینتر چند کاره
3
شهریور 1397
0 نظر

پارامتر های مهم برای انتخاب پرینتر چند کاره

پرینتر های چند کاره نیز همانند بسیاری از محصولات الکترونیکی از مشخصات فنی فراوانی برخوردارند، اما تمامی مشخصات برای انتخاب آنها از اهمیت برخوردار نیستند.

پرینتر های چند کاره نیز همانند بسیاری از محصولات الکترونیکی از مشخصات فنی فراوانی برخوردارند، اما تمامی مشخصات برای انتخاب آنها از اهمیت برخوردار نیستند. به طور معمول سه پارامتر کلی در انتخاب پرینترهای چند کاره تاثیرگذارند که شامل سرعت چاپ، دقت چاپ، هزینه نگهداری و تعداد پرینت با هر بار شارژ تونر است. در بسیاری از دستگاه ها پس از دو یا سه بار شارژ تونر، باید نسبت به تعویض کارتریج اقدام نمود که هزینه به نسبت زیادی به شما تحمیل خواهد کرد، اما در این بین با اطلاع دقیق از میزان استفاده خود می توانید دستگاهی با هزینه سرویس و نگهداری منطقی خریداری کنید.

اکثر پرینتر های چند کاره حتی در نمونه های ارزان قیمت قادر به پرینت ۲۰ برگه در هر دقیقه هستند و دستگاه های گران قیمت تر می توانند سرعت پرینت را به ۲۴ برگ در هر دقیقه نیز افزایش دهند. هر چند در این بین موارد استثنا نیز وجود دارد که سرعت چاپ ۱۴ برگ در هر دقیقه نیز در اختیارتان قرار می دهد که بسیار نا امید کننده می باشد. دقت چاپ به عنوان پارامتر دوم مورد توجه قرار می گیرد که به طور معمول شامل دقت ۶۰۰×۶۰۰ و ۱۲۰۰×۱۲۰۰ نقطه در هر اینچ می شود. برای دریافت دقت چاپ ۱۲۰۰×۱۲۰۰ نقطه در هر اینچ نیازی به صرف هزینه بالا نیست و به سادگی می توانید با پرداخت مبلغ حدودی ۳۰۰ هزار تومان به چنین دقت چاپی دست یابید. هزینه نگهداری دستگاه در زمان گارانتی تنها شامل شارژ تونر و در نهایت خریداری کارتریج جدید است و به ندرت در این مدت خرابی برای پرینتر های چند کاره رخ می دهد، هر چند شرایط استفاده و نگهداری از آنها نقش مهمی در میزان و نوع خرابی ایفا می کنند و به طور قطعی نمی توان در این خصوص اظهار نظر کرد. همواره به این نکته توجه کنید که اگر میزان استفاده شما از پرینتر چندان بالا نیست و ممکن است با دستگاه های تخصصی و تک منظوره مانند فکس تمامی نیازهای شما برطرف شود و خریداری پرینتر مخصوصا از نوع چند کاره فقط سبب هدر رفتن سرمایه شما خواهد شد. شناخت نیاز و کاربرد شما در اولویت قرار دارد تا به درستی بودجه خود را صرف خریداری دستگاه مناسب کنید. با توجه به میزان استفاده و بودجه، دو سطح کاربری برای معرفی محصولات در نظر گرفتیم که شامل “کسب و کارهای جدید” و “ادارت و سازمان ها” می شود. البته در خصوص ادارات و سازمان ها می توان به یک کاربرد دیگر مانند “دفاتر خدماتی” نیز اشاره کرد که امروزه بسیار مورد نیاز جامعه و دولت الکترونیک برای خدمت رسانی به مردم هستند. به طور حتم بحث هزینه برای ادارات و سازمان ها به دلیل تامین بودجه از منابع دولتی و از پیش تعیین شده اهمیت چندانی ندارد و این موضوع برای دفاتر خدماتی به دلیل دریافت سریع هزینه پرداخت شده مورد بحث نمی باشد. اما کسب و کار های تازه تاسیس و جدید به دلیل محدودیت بودجه و استفاده نه چندان زیاد روی هزینه به صورت جدی برخورد می کنند و بهتر است هزینه صورت گرفته به درستی مدیریت شود.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد